statystyki szczegółowe

Aktualności

Turniej FC Academy rozegrany

• autor: ukslechiask, 2015-04-12 20:53

W dniu 11-04-2015 drużyna UKS Lechia Dzierżoniów rozegrała turniej organizowany przez FC Acakemy Wrocław. W zawodach wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy.  Nasza drużyna znalazła się w grupie z Academy Kiełczów, Game Sport Wrocław, Parasol II Wrocław, FC Academy I, FC Academy II. Pierwszy mecz zakończył się przegraną UKS, a wynik został ustalony w pierwszych czterech minutach meczu, gdzie Lechici stracili dwie bramki. Po utracie drugiej bramki chłopcy z UKS z minuty na minutę przejmowali inicjatywę na boisku, jednak piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Zawodnicy z Kiełczowa groźnie kontratakowali.  Drugie spotkanie FC Academy II zakończony remisem 0:0 , to zdecydowana przewaga UKS, ale trzeba zaznaczyć, że przeciwnik grał o jednego zawodnika mniej, z powodu urazu. Mimo jedenastu strzałów Lechitów na bramkę przeciwnika nie zdobyli upragnionej bramki, a remis i przegrana nie dawała innych możliwości wyjścia z grupy do pierwszej czwórki,  jak wygrać pozostałe mecze. Trzeci mecz dzierżoniowianie rozegrali z faworytami turnieju i jednocześnie gospodarzami FC Academy I. Mecz był bardzo wyrównany, a pierwszą bramkę strzelili FC Academy. Dwie zmiany TR Lechitów zmieniły losy spotkania i po bardzo wyrównanym meczu UKS wygrywa 2:1. Pozostałe dwa mecze z Parasol Wrocław II oraz Game Sprot  Wrocław, to  przewaga drużyny z Dzierżoniowa. Przewaga ta nie odzwierciedliła się w wyniku i w obydwóch meczach Lechici strzelili po jednej bramce. Nadmienić trzeba, że Parasol Wrocław II to chłopcy rocznikowo młodsi ( 2006) i nie miały respektu dla przeciwnika. Awans do najlepsze czwórki zdobyli:

Polonia Wrocław ( 3 pkt. za pierwsze miejsce w grupie),  - 13 pkt. w grupie II

Parasol Wrocław ( 0 pkt. za drugie miejsce w grupie ) – 9 pkt. w grupie II

Academy Kiełczów ( 3 pkt. za pierwsze miejsce w grupie ),  - 10 pkt. w grupie I

UKS Lechia Dzierżoniów. ( 0 pkt. za drugie miejsce w grupie ) -  10 pkt. w grupie I

W grupie finałowej pierwszy mecz Lechici rozegrali z Parasolem Wrocław ( 1:1), drugi z Polonią Wrocław (0:0).  W obydwu meczach więcej sytuacji bramkowych miała Lechia, jednak w tym dniu skuteczność zawodników z UKS Lechia Dzierżoniów była niedostateczna . Po wygranej Polonii Wrocław z Academy Kiełczów, nasi chłopcy ostatecznie zajęli czwarte miejsce.