Aktualności

Z podwórka na stadion

• autor: ukslechiask, 2014-11-12 11:49

Witam

W dniu 09-11-2014 na boisku Orlik przy Zespole Szkół Gimnazjalnych nr 3 odbyły się eliminacje powiatowe turnieju ogólnopolskiego z „ Podwórka na stadion” o puchar Tymbarka

Awans UKS Lechia Dzierżoniów 2005 do finałów wojewódzkich

Więcej w rozwinięciu …

W turnieju uczestniczyło sześć drużyn – UKS Lechia Dzierżoniów 2005, UKS Lechia Dzierżoniów 2006, UKS Bielawa Bielawianka I, UKS Bielawa Bielawianka II, Pogoń Pieszyce, Zieloni Łagiewniki.

Drużyna UKS Lechia Dzierżoniów 2006 rozegrała dwa mecze. W pierwszym uległa swoim kolegom z rocznika 2005. W drugim meczu spotkali się z UKS Bielawa II gdzie do ostatniej minuty ważyły się losy wyjścia z grupy. Pierwsze pięć minut to przewaga zawodników z Bielawy, którzy wykorzystali błąd obrońcy, oraz lechickiego bramkarza, umieścili dwa razy futbolówkę w bramce. Następne dziesięć minut to coraz większa przewaga Lechitów co udokumentowali dwiema bramkami. W piętnastej minucie meczu wynik brzmiał 2:2. W dalszym ciągu chłopcy z Dzierżoniowa starali się przechylić szale tego meczu na swoją korzyść, ale nie udawało się. Drużyna z Bielawa groźnie kontratakowała. W ostatnich dwóch minutach meczu Lechici mieli dwie sytuacje 100% ale niestety, piłka nie znajdowała drogi do bramki. Wynik zakończył się remisem co promowało do wyjścia z grupy drużynę z Bielawy.

Bramki strzelili: Jarek Duda, Jasiu Choderny

Trener : Chłopcy bardzo dobrze się spisali. Jest to drużyna składająca się głównie z rocznika 2006 i jestem zadowolony z tego, że możemy grać jak równy z równym z kolegami o rok starszymi. Wynik tutaj był najmniej ważny, chociaż szkoda, że nie awansowaliśmy dalej. Była by to dodatkowa motywacja dla chłopców, tym bardziej, że przegraliśmy awans nie punktami, ale o jedną więcej straconą bramką.

Drużyna UKS Lechia Dzierżoniów 2005 rozegrał pierwszy mecz z UKS Bielawianka II, gdzie od początku do końca Lechici kontrolowali grę. Wynik zakończył się 6:1

Bramki strzelili: Kuba Frydel – asysta Filip Smolak; Patryk Rybak – indywidualna akcja; Kaper Franaszczyk – strzał z za pola karnego; Piotr Tomkiewicz – zamieszanie pod bramką; Kuba Frydel – asysta Tomasz Ciesiółka; Dawid Świątek – indywidualna akcja

Drugi mecz o wyjście z grupy UKS 2005 rozegrał z kolegami z UKS 2006. Mecz od początku do końca pod kontrolą rocznika 2005. Wynik 6:0

Bramki strzelili : Kuba Frydel – asysta Kuba Bejda; Kuba Bejda – asysta Kuba Frydel; Kuba Frydel – rzut karny; Piotr Tomkiewicza – indywidualna akcja; Oktawian Szyburski – asysta Idzi Alan, Oktawian Szyburski – asysta Patryk Rybak.

Trzeci mecz UKS Lechia Dzierżoniów 2005 rozegrała Zielonymi Łagiewniki. Już po dwóch minutach meczu Lechici prowadzili dwoma bramkami nie tracąc ani jednej. Później zaczął się festiwal niewykorzystanych sytuacji 100%, a koledzy z Łagiewnik czekali tylko na to, aby skontrować i ta sztuczka udał się im trzy krotnie. Jednak we wszystkich trzech przypadkach obronną ręką wychodził bramkarz Lechitów Filip Smolak. W trzynastej minucie kropka nad i została postawiona i trzecia bramka ustaliła wynik spotkania na 3:0

Bramki strzelili: Kuba Frydel – asysta Tomasz Ciesiółka; Kuba Bejda – asysta Tomasz Ciesiółka; Patryk Rybak – uderzenie z za pola karnego.

Finał odbył się między UKS Lechia Dzierżoniów 2005 – UKS Bielawa Bielawianka I – Początek meczu nie wskazywał na jakie kol wiek problemy drużyny z Dzierżoniowa. Przewaga Lechitów od początku była znacząca co udokumentowała bramka w piątej minucie, wyprowadzając drużynę z Dzierżoniowa na prowadzenie. Po stracie bramki, UKS Bielawa, zaryzykowła i zaczęła coraz odważniej atakować. Po dziesięciu minutach meczu, to Lechici bronili się a drużyna z Bielawy atakowała. W trzynastej minucie  UKS Dzierżoniów traci bramkę, ale sędzia tego spotkania jej nie uznaje, ( zdobyta z autu nieprawidłowo). W piętnastej minucie meczu Lechici dalej się bronili, a UKS Bielawa swoją ambicją i chęcią walki próbowali wyrównać.  Po zmianie ustawienia zawodników przez trenera UKS Lechia zaczęła odzyskiwać kontrolę na boisku, a w ostatnich trzech minutach meczu Lechici mogli podwyższyć  wyniki strzelają jeszcze dwie bramki. Wynik 1:0

Bramkę na wagę awansu strzelił Kuba Bejda po asyście Kacpra Franaszczyka.

Trener: Jest to dla nas, zarówno dla mnie, jak i dla moich zawodników następna nauczka, z której musimy wyciągnąć wnioski. Z UKS Bielawa mieliśmy już przyjemność zagrać i nie był to dla nas, że tak powiem ciężki mecz. Przed meczem finałowym było widać w śród moich zawodników rozluźnienie co się przełożyło na mecz finałowy. Chłopcy z Bielawy pokazali serce do gry, oraz zaangażowanie co podwyższyło nam w znacznym stopniu poprzeczkę awansu do finałów wojewódzkich. Mimo wszystko jestem zadowolony z chłopców, a cele jaki założyliśmy sobie przed turniejem zostały zrealizowane.