Aktualności

Turniej 16-06-2013 - "Łączy nas piłka"

• autor: ukslechiask, 2013-06-12 10:41

Witam

W dniu 16-06-2013 tj. niedziela o godzinie 10:00 rozpocznie się turniej organizowany prze UKS Lechia Dzierżoniów oraz grupę rocznika 2005/2006.

Drużyn biorące udział:

AP Orzeł Ząbkowice, KGHM Zagłębie Lubin, WKS Śląsk Wrocław, MKS Miedź Legnica, UKS Lechia Dzierżoniów

Kadra na turniej :

Smolak Filip ( br ), Busch Kornel, Frydel Kuba, Wysoczański Szymon, Krzyżanowski Kamil, Palka Karol, Rybak Patryk, Małowski Patryk, Kujtkowski Gabriel, Moczerad Maciej, Ostafin Makary, Waligóra Szymon, Świątek Dawid, Kordiak Paweł.

Więcej informacji w rozwinięciu

TR S.K.

UKS Lechia Dzierżoniów  ZAPRASZA

na  turniej piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2005 i młodszych

1) Cel turnieju

-Popularyzacja piłki nożnej

-Stworzenie warunków do sportowego współzawodnictwa z rówieśnikami z klubów sportowych

2. Organizator:

UKS Lechia Dzierżoniów    ul. Kopernika 7    58-200 Dzierżoniów

adres do korespondencji :    ul. Wrocławska 47  58-200 Dzierżoniów

-Prezes Sylwia Ganowicz-Kotus tel. 605-419-816  e-mail: srkotus@vp.pl

-trener rocznika 2005 Sebastian Kuprowski  tel. 600-488-127

3. Termin i miejsce:

- 16 czerwca 2013 ( niedziela ) w godzinach od 10:00 do 14:00 ( zakończenie turnieju )

- boisko Orlik ul. Sikorskiego 2 Dzierżoniów

4. Zasady udziału:

- W  turnieju biorą udział drużyny składające się z zawodników  rocznika `2005 i młodsi

- Organizator pokrywa koszty związane z obsługą turnieju

- Wpisowe 150 złotych prosimy wpłacać na konto  90 1090 2301 0000 0001 0560 5936  z                            dopiskiem ,,Turniej UKS Lechia Dzierżoniów” lub w dniu turnieju bezpośrednio u organizatora

REGULAMIN

1. ZAWODNICY

Drużyna składa się max z 14 zawodników.

W trakcie trwania turnieju nie można dokonywać roszad personalnych w zespołach.

Na boisku w trakcie meczu występuje 7 zawodników w tym bramkarz.

Zmiany zawodników:

• Wyłącznie w strefie zmian. Prawidłowa zmiana:  zawodnik schodzący musi opuścić boisko przez wyznaczoną strefę zmian, zawodnik wchodzący może wejść na boisko wyłącznie w strefie zmian, kiedy zawodnik schodzący je opuścił.  Dotyczy to również bramkarzy.
  • Za dokonanie nieprawidłowej zmiany ( 6 zawodników na placu gry ) kara 2 minut – drużyna gra w osłabieniu przez 2 minuty.

-     Zmiany lotne (dowolna ilość zmian zawodników).

1. ZASADY GRY

Spotkanie rozpoczyna drużyna, która wygra losowanie.

Boisko:

Boisko Orlik o wymiarach  56 m - 28 m , bramki 5m-2m .

Czas gry:

Mecz rozgrywany jest 1 x 20 min. Zatrzymanie czasu następuje tylko na wniosek sędziego

Czas rozpoczęcia gry   -   5  SEKUND

- początek meczu

- rzutu wolnego

- rzutu z autu  (można przytrzymać ręką)

- rzutu rożnego

- rzutu karnego

We wszystkich przypadkach piłka musi stać nieruchomo .

Obowiązuje zasada ograniczonego kontaktu fizycznego wobec przeciwnika oraz zabrania się gry wślizgiem w kierunku przeciwnika.

Podczas wykonywania rzutu wolnego zawodnicy drużyny przeciwnej ustawiają się w odległości 2 m. od piłki.

Rzut karny  z 7 m podyktowany jest za faul w polu bramkowym.

Podczas wykonywania rzutów karnych zawodnicy ustawieni są poza polem karnym .

Rzuty od bramki wykonuje się dowolnie (wyprowadzenie ręką lub nogą).

Rzut z autu wykonujemy nogą przez podanie

Rzuty wolne pośrednie lub bezpośrednie – decyduje sędzia.

Kary zawodników:

Według interpretacji arbitra

Kara 2 minutowa

Kara usunięcia -czerwona kartka za dyskusje z arbitrem. Uwaga !!! Czerwona kartka wyklucza danego zawodnika do końca bieżącego spotkania. W miejsce zawodnika ukaranego czerwoną kartką wchodzi inny zawodnik po 2 minutach kary!!!

O kolejności w tabeli decyduje kolejno: ilość zdobytych punktów, wynik bezpośredniego pojedynku, różnica bramek, większa ilość strzelonych bramek, losowanie. W Przypadku większej liczby zespołów – dodatkowa tabela między zainteresowanymi. W spotkaniach finałowych w razie remisu decydują rzuty karne (3 rzuty karne)

3. SPRAWY RÓŻNE

- Ubezpieczenie NW we własnym zakresie (każdy zawodnik posiada badania lekarskie)

- Każdy zespół przed przystąpieniem do turnieju musi przedstawić listę zawodników z nr koszulek + legitymacje zawodników.

- Drużyna podczas meczu składa się z 14 zawodników i trenera

Rodzice i  opiekunowie zajmują miejsca w wyznaczonych miejscach i nie ingerują w sprawy organizacyjne i sędziowskie  turnieju !!! .

- Nie przestrzeganie w/w zasad może spowodować karę wykluczenia drużyny z zawodów.

- Sprawy sporne rozstrzyga organizator

- Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie - najpóźniej do rozpoczęcia zawodów.

- W sprawach nie ujętych w regulaminie decydują organizatorzy.

-  Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora zawodów.

- Organizator przewidział dla każdego uczestnika turnieju medal, oraz dodatkowe upominki dla drużyny.