Wracamy do domu z obozu w Kluczborku

• autor: ukslechiask, 2014-08-29 18:58

Wpisy LIVE ( na żywo )

Witam

Dzisiejsze przedpołudnie minęło jak jedna godzina. Dzisiaj wyjątkowo pobudka była o godz. 8:00, higiena osobista i śniadanie. Po śniadaniu, rozpoczęła się akcja – pakowanie. My i opiekunowie kontra obozowicze i ich walizki. Walka była wyrównana raz, przygniatało nas opiekunów natłok prac, raz my dusząc walizkę kolanem dopinaliśmy dekret poddania się na ostatni guzik. O 12:00 udaliśmy się na boisko i oficjalnie zakończyliśmy obóz sportowy UKS Lechia Dzierżoniów rocznik 2005/2006 w Kluczborku. Wręczyliśmy medale, dyplomy oraz ostatni raz wspólnie spędziliśmy czas na zabawach.  Z boiska poszliśmy do sali konferencyjnej gdzie oglądaliśmy losowanie Ligi Europejskiej, w którym uczestniczyła Legia Warszawa po wczorajszej wygranej. 13:40 – obiad, a po posiłku spakowaliśmy się do autobusu i wyruszyliśmy do Opola na sparing. Na chwilę obecną jesteśmy w drodze. Następny wpis po wyjeździe z Opola około 18:00.

Wyjechaliśmy z Opola o godz. 18:03. Czas przejazdu z Opola do Dzierżoniowa 1h:45 minut. Planowany przyjazd godz. 19:50 na Orlik ( oś Różane ). Może być spóźnienie kilkanaście minut, spowodowane postojem w sklepie. Jeżeli coś się zmieni, napiszę.

Opis meczu Odra Opole - UKS Lechia Dzierżoniów w opisie

Zmiana godziny przyjazdu:

godz. 19:30 - Orlik oś Różane - jesteśmy w Strzelinie ( godz. 18:56 )

19:30 - Przyjazd do Dzierżoniowa, zakończenie obozu.

Ostatni sparing rozegraliśmy z Odrą Opole. Mimo zmęczenia motywowałem swoich zawodników i zawodniczki do rozegrania spotkania i podejścia do niego bardzo poważnie. Tym bardziej, że mieliśmy przyjemność już grać z kolegami z Opola w turnieju Silesian Cup, w którym ulegliśmy 2:1. Od początku meczu było widać, że nasi chłopcy są już bardzo zmęczeni i już w pierwszych minutach nasi chłopcy pokazali, że nie są z pierwszej łapanki, i po składnej akcji wygrywając pojedynki 1x1 oraz wymianie 9 podań " Frytka" ( zakładając dwie dziurki ) umieścił piłkę w bramce. Niespełna 4 minuty później doszło do wyrównania, po błędzie w wyprowadzaniu piłki z naszej strefy obrony. Druga bramka dla Odry Opole to bardzo dobre uderzenie koło słupka zawodnika z Odry, gdzie nasz bramkarz Filip Smolak nie miał żadnych szans. Nie minęły dwie minuty, kiedy my popisujemy się ponownie akcją od bramki, w której pada kilka podań, a następnie po zmianie obrońcy " Szybkiego " ze środkowym pomocnikiem " Świętym " i wygranej 1x1, " Szybki " uderza piłkę w kierunku bramki. Piłka odbija się od obrońcy i Frytka z około 10m ściąga pajęczynę z lewego okienka. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 2:2 ( tercja trwała 25 min )

Druga tercja to wciąż gra Lechitów z wyprowadzaniem od bramkarza, oraz dużo indywidualnych pojedynków i co trzeba podkreślić przewaga wygranych i to znaczna pojedynków 1x1 oraz ciekawe rozwiązania sytuacyjne, które przyniosły nam w drugiej tercji 3 bramki ( Szybki, Frytka, Idzik ). Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów i trzy takie wpadki wykorzystali zawodnicy z Odry. Druga tercja zakończyła się wynikiem 3:3

Trzecia tercja to już popis naszych dziewczyn i rocznika 2006 z pomocą 2005, którzy też pokazali dość ciekawą grę, a przede wszystkim ambitną. Niestety nasz " Valdes" został pokonany trzykrotnie, i nie byliśmy wstanie  opowiedzieć ani jedną bramką.

Podsumowując: jestem zadowolony, nawet bardzo zadowolony z gry naszych chłopców. Tematyka obozowa została zrealizowana na 120%, a dzięki moim podopiecznym czuję, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty.